OMT Kaltenborn- Evjenth

Kaltenborn- Evjenth Koncept to metoda opracowana przez dwóch norweskich fizjoterapeutów: Freddyego M. Kaltenborna oraz Olafa Evjentha. Bazuje na dorobku znanych i cenionych ortopedów Jamesa Cyriaxa i Jamesa Mennella oraz osteopaty Alana Stoddarda. Jest kompleksowym postępowaniem terapeutycznym, w którego skład wchodzi badanie i leczenie pacjentów z ortopedycznymi dysfunkcjami narządu ruchu. Badanie polega na ocenie ogólnego stanu pacjenta. Leczenie odbywa się za pomocą trakcji, mobilizacji, manipulacji stawów, mobilizacji tkanek miękkich, mobilizacji tkanki nerwowej. W skład działań opisywanej metody wchodzi także informacja-instrukcja-trening kinezyterapeutyczny.

Opisywana terapia manualna zajmuje się leczeniem odwracalnych zaburzeń czynności narządu ruchu, które wywodzą się z zaburzeń strukturalnych i towarzyszą im lub są ich następstwem. Obejmuje ona wszystkie manualne techniki diagnostyczne i terapeutyczne w obrębie kręgosłupa oraz stawów obwodowych, służące do wykrywania i leczenia tych zaburzeń.

Metoda ta ma zastosowanie w przypadku:

  • dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych będących następstwem zmian zwyrodnieniowych czy pourazowych,
  • dyskopatii,
  • dolegliwości typu migrenowego,
  • cierpnięcia, mrowienia, drętwienia kończyn,
  • bocznych skrzywień kręgosłupa (skoliozy),
  • innych schorzeń ortopedycznych wymagających postępowania rehabilitacyjnego.

RehaOrtopedica - Rehabilitacja Myślenice RehaOrtopedica - Rehabilitacja Myślenice RehaOrtopedica - Rehabilitacja Myślenice

Nasi Partnerzy


Skip to content