Taping

Inaczej plastrowanie, jest to jedna z najnowszych terapii mająca zastosowanie w rehabilitacji. Metoda została opracowana i spopularyzowana w latach 80’ przez Japończyka dr Kenzo Kase . Polega na aplikacji na ciele w ściśle określony sposób elastycznego lub sztywnego plastra.  Taśma, czyli „Tape” może być plastrem, o duzej elastyczności, rozciągającym się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry lub plastrem całkowicie sztywnym służącym do stabilizacji i pozwalającym nawet w niektórych sytuacjach uniknąć szyny gipsowej. „Tape” nie zawiera leków, jest wodoodporny, nie uczula i zapewnia oddychanie skóry. To wyjątkowo bezpieczna i łagodna forma terapii co pozwala stosować go u małych dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych a także w sytuacji gdy przeciwwskazania uniemożliwiają inne formy terapii.

Kinesiotaping znajduje szerokie zastosowanie w fizjoterapii ortopedycznej, neurologicznej, sportowej, onkologicznej, pediatrycznej. W zależności od rodzaju plastra, sposobu i miejsca aplikacji terapia plastrem ma działanie przeciwbólowe, zimniejszy obrzęk, przyspiesza gojenie, poprawia stabilizacje stawów, wspomaga mięśnie osłabione bądź osłabia pracę mięsni nadmiernie napiętych. Jest terapią wspomagającą w bólach pleców. Profilaktycznie stosowana u osób uprawiających sport wpływa pozytywnie na podniesienie sprawności, wydolności  oraz zmniejsza ryzyko kontuzji.

RehaOrtopedica - Rehabilitacja Myślenice RehaOrtopedica - Rehabilitacja Myślenice RehaOrtopedica - Rehabilitacja Myślenice

Nasi Partnerzy


Skip to content